
Magnézium és idegfájdalmak
Annak megállapításához, hogy a magnézium szedése hatásos-e az idegekre, először is segít a magnézium és az idegműködés közötti kapcsolat megértése.
A magnézium funkciója és az idegek
A tanulmányok azt mutatják, hogy a magnézium és a kalcium szorosan összefügg. Bár nélkülözhetetlenek a csontok egészségéhez, az idegrendszer működésében is szerepet játszanak.
A magnézium és a kalcium pozitív töltésű részecskék maradnak, de amikor érintkezésbe kerülnek negatív töltésű részecskékkel, elektromos áramot hoznak létre. Az idegszövetben lévő zsírsavak negatív töltésűek, ezért a magnéziumszintet folyamatosan pótolni kell a megfelelő idegáram fenntartásához.
A tanulmányok összefüggést mutatnak a magnézium és a paraszimpatikus idegrendszer között. Úgy tűnik, hogy a magnézium elősegíti a pihentető alvást és a nyugalom érzését Természetes relaxációs tulajdonságai miatt a magnéziumot gyakran ajánlják alvászavarokkal küzdő betegeknek.
Ezenkívül lehetséges, hogy a magnézium-kiegészítők elősegítik az ülőideg regenerálódását és csökkentik a gyulladásos reakciókat. A magnéziumban gazdag étrend fokozta az idegek regenerálódását és javította a neurológiai felépülést az ülőideg-sérült egereknél.
Nem ezek a tanulmányok az egyetlenek, amelyek azt mutatják, hogy a magnézium segíthet idegkárosodás esetén. Ha idegfájdalmaktól szenved, előnyös lehet a magnézium szedése általános kényelmének és jó közérzetének növelése érdekében.
A magnézium segít idegkárosodás esetén?
A magnézium több mint 300 enzimrendszerben játszik szerepet a szervezetben, beleértve az idegrendszert is. A fenti tanulmányok azt mutatják, hogy a magnézium elengedhetetlen az idegek közötti elektromos jelek generálásához, de úgy tűnik, hogy az előnyök sokkal mélyebben gyökereznek.
A Perifériás Neuropathia Alapítvány megállapította, hogy a magnézium segíthet a kemoterápiával összefüggő neuropátiában szenvedő betegeknek, amely állapot az agyon és a gerincvelőn kívüli idegek károsodásaként van meghatározva, ami fájdalmat, érzéketlenséget és gyengeséget okoz.
A Nutrients folyóiratban megjelent egy tanulmány is, amely megállapította, hogy a magasabb magnéziumszintű emberek kisebb valószínűséggel szenvednek neuropátiában. A magnézium előnyeinek megfigyelése neuropátiás betegeknél azt mutatja, hogy ez az ásványi anyag támogathatja az egészséges idegműködést.
A magnézium további előnyökkel jár az izomrángástól vagy -görcsöktől szenvedők számára. A magnézium hatékonyan javította ezeket az állapotokat idősebbeknél és terhes nőknél.
Hogyan juthatunk magnéziumhoz az idegfájdalmak enyhítésére?
Ha a magnézium legjobb formáját szeretné az idegfájdalmak kezelésére, akkor segít, ha az étrendjével kezdi.
Az étrend-kiegészítők hivatala azt javasolja, hogy a legjobb, ha az elfogyasztott ételekkel növeljük a magnéziumszintet. A legtöbb embernek napi 350 és 400 mg közötti mennyiséget javasolt fogyasztani. Ezt magnéziumban gazdag ételek fogyasztásával érheti el, például:
- Diófélék
- Spenót és más leveles zöldségek
- Magvak
- Fekete bab
- Hajdina
- Mogyoróvaj
- Gabonafélék
Az egészséges idegrendszer támogatása érdekében fontolóra veheti egy magnézium-kiegészítő hozzáadását, amely segít kompenzálni a rossz étrendet vagy a jelenlegi életmódot. Bár számos lehetőség létezik, a megfelelő étrend-kiegészítő kiválasztása hatással van a magnéziummal elért általános eredményekre. Például a magnézium-oxid nem ideális kiegészítő az idegrendszer támogatására, és alkalmasabb más állapotok, például székrekedés enyhítésére.
Folyékony magnézium
A magnézium kiváló minőségű, jól oldódó formája a legjobb az izmok, az idegek számára és az idegfájdalmak ellen. Ide tartoznak a folyékony magnézium-kiegészítők, amelyek segítenek megkerülni a természetes emésztési folyamatok során bekövetkező bomlást. A folyékony forma pontosabb adagolást is lehetővé tesz, miközben továbbra is azonosítja személyes telítettségi szintjét.
Mellékhatások és kockázatok
Ha Ön magnéziumhiányban szenved, az RDA-nál (ajánlott napi bevitel) többet is hozzáadhat. Nincs határozott határérték, de egy tanulmány azt mutatja, hogy biztonságos lehet akár napi 1400 mg-ot is bevenni. Természetesen ezt először meg kell beszélnie orvosával.
A túlzott magnézium bevételének eredménye az idegfájdalomtól vagy idegkárosodástól szenvedők számára is látható. Például az előrehaladott cukorbetegeknél gyakoribbak a hasmenés tünetei a bélidegek károsodása miatt. Tanulmányok kimutatták a magnéziumkezelés jótékony hatásait kemoterápiás betegeknél, de a kiegészítő szedése egyes betegeknél fokozhatja a hányingert. Mindezek ellenére a legtöbb ember minimális mellékhatást tapasztal, és ha előfordulnak, ezek a hatások könnyen kezelhetők az adagolás módosításával.
Dr. Carolyn Dean