Hallásjavítás magnézium segítségével
Május 31-én van az USA-ban a National Save Your Hearing Day. Ez a nap, amikor fontos egy kis időt szentelni az arról szóló tanításra, hogy hogyan védje meg a saját és családja hallását. A hallásunk létfontosságú és léteznek bizonyos módszerek, amelyekkel a hallásvesztés elkerülhető.
Őszintén szólva ez az ok közel áll és drága a szívemnek, mivel a hallásvesztés érintette az egyik fülemet. Néhány jelentős javítást végeztem a ReMag -nak köszönhetően és végül műtétnek vetettem alá magam a gyógyulásom lezárasaként. Most már nagyon jól hallok mindkét fülemre.
A magnézium és a hallásvesztés
Azoknak, akik alternatívákat keresnek a belső fül szerkezetének és funkciójának javításához, ajánlom, hogy olvassanak cikkeket a központi idegrendszerben található magnéziumról. Álljon itt néhány információ.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint világszerte 278 millió ember szenved enyhe vagy súlyos hallásvesztésben mindkét fülére. Az ismeretlenek patológiáján kívül, mint a hirtelen hallásvesztés és a Méniere-kór, a hallásvesztésnek olyan sok ismert oka van, hogy nehéz lenne mindet leírni. Röviden, az okozója lehet az öregedés folyamata, a nagy zajnak való kitettség, bizonyos gyógyszerek, fertőzések, fej- vagy fülsérülések, veleszületett vagy örökletes tényezők, betegségek és egy sor további ok. A zaj okozta halláskárosodás (NIHL), a hirtelen szenzorneurális halláskárosodás (SSHL) vagy az iatrogén halláskárosodás (ototoxicitás) esetén a szenzoros sejtek halála metabolikus folyamatokat foglal magában.
Ezen hallásrendellenességek, valamint az érzékenységi tényezők megelőzésére vagy fejlődésének javítására sok éven keresztül tanulmányozták a farmakológiai beavatkozást az állati modelleken vagy az embereknél. Ezek között a magnézium fontos szerepet játszik. A magnéziummal történő kezelés jól dokumentált, mivel általában más patológiákban írták elő. Kevés mellékhatása és ellenjavallata van és olcsó kezelésről van szó. A magnézium, amely könnyen áthalad a hematokochleáris gáton, neuroprotektív és értágító hatásokat képvisel és képes csökkenteni a kochleáris szövet károsodását. Ezek a megfigyelések számos kutatáshoz vezettek, amelyek célja a magnéziumadagolás megfelelőségének értékelése volt az ilyen halláskárosodás megelőzésében vagy kezelésében.
Gondolataim
Tekintettel a kutatásomra és a tapasztalataimra, elmondhatom, hogy a magnézium teljesíti a következőket:
• idővel dekalcifikálja a kis csontokat a fülben
• csökkenti a gyulladást
• javítja a sejtek szerkezetét és funkcióját a fülekben és a központi idegrendszerben
Sok vásárlónk volt, akik feltüntették, hogy javították fülük egészségét a magnézium használatával, beleértve a fülzúgás csökkenését is (amit a magnéziumhiány okoz).
Dr. Carolyn Dean